تاریخچه برند هوگو باس یک پیام ارسال کنید

هوگو باس مدتی پس از شروع فعالیتش، به دلیل شرایط اقتصادی آن زمان آلمان ورشکست شد. اما در سال ۱۹۳۱، با طلبکاران خود به توافق رسید و دوباره با شش چرخ خیاطی شروع به کار کرد. در همان سال او به ارتش نازی پیوست و به موجب آن فروش و سود حاصل از  فروش محصولاتش چندین برابر شد.

در سال ۱۹۴۶، هوگو باس به خاطر عضویت در گروه نازی، حمایت مالی از این گروه و تولید یونیفرم برای آن‌ها از حق رای و اداره‌ی کسب و کار محروم شد و جریمه‌ی سنگین هفتاد هزار دلار برای او بریده شد. باس بعد‌ها درخواست تجدید نظر کرد و در حکم جدید به عنوان طرفدار و پیرو حزب نازی شناخته شد و این امر سبب تخفیف مجازات او شد. او در سال ۱۹۴۸ از دنیا رفت، اما کسب و کار او همچنان به حیات خود ادامه داد.

به خاطر ممنوعیت کاری باس، داماد او ایگوین هالی Eugen Holy مالک و صاحب اختیار شرکت شد. در سال ۱۹۵۰ شرکت اولین سفارش کت و شلوار مردانه‌ی خود را دریافت کرد و به تدریج و تا پایان سال تعداد کارمندان شرکت به ۱۵۰ نفر رسید. در سال ۱۹۶۹ ایگوین بازنشسته شد و اداره‌ی شرکت را به دو پسر خود واگذار کرد که این امر به توسعه‌ی جهانی برند کمک شایان توجهی کرد.

شرکت اولین عطر تحت نام برند را در سال ۱۹۸۴ وارد بازار کرد. این امر موجب رشد سهام شرکت در بازار بورس فرانکفورت در همان سال شد. در همین سال‌ها بود که برند با قبول اسپانسری چند بازیکن مشهور گلف و تنیس به شناخته‌تر شدن خود کمک کرد. در سال ۱۹۸۹ شرکت اولین عینک‌های آفتابی تحت لیسانس خود را طراحی کرد. سال بعد شرکت توسط یک گروه ژاپنی خریداری شد.

پس از آنکه گروه تولید پارچه‌ی مارزوتو  ۷۷.۵% از سهام شرکت را خریداری کرد، Hugo و Baldessarini  در سال ۱۹۹۳ معرفی شدند. این برند‌ها بعد‌ها به گروه مد والنتینو واگذار شده و سپس به پریما Permira یک گروه سهام دار خصوصی مستقر در لندن فروخته شد.  تحت مالکیت پریما، شرکت فروشگاه‌های جدید خود را بازگشایی کرد و در ایالت متحده‌ی آمریکا و چین گسترش بیشتری یافت و توانست فاصله‌ی زمانی میان طراحی و فروش را کاهش دهد. این راهکار جدید، فروش شرکت را از ۷۰% عمده فروشی به ۶۰% خرده فروشی در ۱۰۴۱ فروشگاه متعلق به برند تغییر داد. در این زمان بود که پریما در ماه مارس سال ۲۰۱۵ سهام خود را به عموم فروخت و حدود ۲.۵ میلیارد یورو (حدود ۲.۷ میلیارد دلار) را در ازای سرمایه گذاری به مصرف کنندگان خود بازگرداند.

پاسخی بگذارید

X